Start Aktualności Wiadomości archiwalne Romcio Wędrowniczek na scenie włoszczowskiego Domu Kultury czyli gala konkursu "Zostań lokalnym patriotą"
Romcio Wędrowniczek na scenie włoszczowskiego Domu Kultury czyli gala konkursu "Zostań lokalnym patriotą" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Simlat
Poniedziałek, 04 Listopad 2013 19:26

30 października 2013 r. we włoszczowskim Domu Kultury odbyła się gala finałowa Konkursu „Zostań Lokalnym Patriotą” , którego organizatorami byli: Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski”, Dom Kultury we Włoszczowie, ZHP Hufiec Szczekocińsko-Włoszczowski im. Aleksego Dawidowskiego ps. Alek oraz I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie Do finału konkursu zakwalifikowanych zostało 11 grup, łącznie 125 uczniów.

Oficjalnego rozpoczęcia Gali dokonali: Pan Cezary Huć – Dyrektor Biura LGD „Region Włoszczowski” oraz Pan Sylwester Kowalski – Dyrektor Domu Kultury we Włoszczowie. Dalszą część poprowadziły natomiast harcerki: Joanna Mrożek oraz Sandra Michałek, które przeczytały list od Pani Beaty Oczkowicz – Wiceminister Obrony Narodowej, Podsekretarza Stanu ds. Infrastruktury. Pani Minister, która objęła patronatem honorowym nasz konkurs przeprosiła w liście za nieobecność, która wynikała z realizowania innych spraw służbowych. Zapewniła także o tym, że popiera naszą inicjatywę i gratuluje wszystkim uczestnikom. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Małgorzata Muzoł Świętokrzyski Kurator Oświaty, która objęła patronatem honorowym konkurs. Pani Kurator wygłosiła kilka słów do zgromadzonych dzieci oraz wspólnie z nimi wyrecytowała wiersz „ Kto Ty jesteś? Polak Mały”.

Podczas Gali zarówno uczniowie jak i zaproszeni goście mogli obejrzeć występy oraz wziąć udział w zadaniach przygotowanych przez młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie oraz przez harcerzy.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce - grupa młodsza plastyczna GOK Gidle
II miejsce ex aequo - klasa I Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku oraz Klasa I Publicznej Szkoły podstawowej w Borzykowej
Specjalne wyróżnienie - klasa I b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Partyzantów Ziemi Włoszczowskiej we Włoszczowie

Nagrody przyznane wygranym to:

I miejsce – Bilety do JauraParku w Bałtowie oraz pozostały pakiet nagród

II miejsca – Bilety do Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach oraz pozostały pakiet nagród

Specjalne wyróżnienie – nagrody książkowe dla grupy oraz pozostały pakiet nagród

Wszystkie finałowe grupy otrzymały następujące nagrody:

-2 książki dla całej grupy.

- bilet na basen NEMO we Włoszczowie dla każdego uczestnika,

- kolorowanka z kredkami dla każdego uczestnika,

- słodki poczęstunek dla każdego uczestnika.

Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom:

- „Trans Bus” Cezary Piech

- Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” z Bałtowa