Start Aktualności Wiadomości archiwalne Wspaniała zabawa na Sienkiewce w Kielcach. Żałuj, kto nie był!
Wspaniała zabawa na Sienkiewce w Kielcach. Żałuj, kto nie był! PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 09 Czerwiec 2014 18:30

7 czerwca Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski” wzięła udział w wydarzeniu „Baw się z nami LGD-ami” w Kielcach. Na ulicy Sienkiewicza zaprezentowało się 18 Lokalnych Grup Działania z województwa świętokrzyskiego. Celem imprezy było przybliżenie idei funkcjonowania tego typu organizacji oraz zaprezentowanie dorobku kulturowego obszarów objętych wsparciem LGD-ów.

Impreza została zainaugurowana pochodem, w którym wzięli udział przedstawiciele LGD-ów, liczne grupy artystyczne z województwa świętokrzyskiego oraz władze samorządowe. Oficjalnego przywitania zebranych osób dokonał marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Do wspólnej zabawy, w imieniu Lokalnych Grup Działania, zaprosił Cezary Huć – Dyrektor Biura LGD „Region Włoszczowski”.

Uczestnicy wydarzenia mogli podziwiać pokaz wykonywania ludowego rękodzieła oraz skosztować regionalnych specjałów, a także podziwiać różnorodne występy na scenie. Dzieci natomiast mogły wyszaleć się do woli na dmuchanym zamku oraz wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami.

Nasz region reprezentowały Panie ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Januszewice oraz Panie Barbara Gibas i Agnieszka Szymczyk, które przygotowały wyśmienitą degustację dla osób odwiedzających stoiska. Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści z „Kwartetu z Dwójki” – Patrycja Piątek, Zuzanna Rydz, Katarzyna Stramska oraz Paweł Rydz. Wśród występujących artystów niesamowitym zainteresowaniem publiczności cieszyła się również Orkiestra Dęta Gminy Żytno oraz towarzyszące jej mażoretki, które również reprezentowały LGD „Region Włoszczowski”. Pod szyldem stowarzyszenia występował także Pan Roman Kaczmarek, który wcielił się w rolę kataryniarza.

Organizatorem imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.
Zmieniony: Niedziela, 20 Lipiec 2014 18:12