Start Aktualności Wiadomości archiwalne Zdrowe jedzenie i sport, to podstawa!
Zdrowe jedzenie i sport, to podstawa! PDF Drukuj Email
Piątek, 03 Październik 2014 09:41

27 września na placu włoszczowskiego Basenu NEMO odbyła się impreza „Jedz zdrowo i żyj na sportowo”.

Festyn zapewniał mnóstwo atrakcji, spośród których każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Miłośnicy grillowania wzięli udział w Konkursie Kulinarnym „Apetyt na … potrawy z grilla”. Do konkursu zakwalifikowanych zostało siedem grup. Spośród zgłoszonych potraw, jury doceniło. Czałapy wołowo-wieprzowe, przyrządzone przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żytno. Danie to zajęło pierwsze miejsce spośród trzech, którym przyznano nagrody rzeczowe. Drugie miejsce wywalczyły Panie z KGW Gościnianki, natomiast trzecie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej „ZRYW Secemin”. Uwagę jury zwróciły również inne smakołyki, między innymi Burgery z…chałką, przygotowane przez Stowarzyszenie „Włoszczowa – Stop Podziałom”.

Kolejną częścią imprezy była inauguracja Tras Nordic Walking Park, wytyczonych w ramach projektu „AKTiW – Aktywna Turystyka i Wypoczynek”, zrealizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Region Włoszczowski” oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „U Źródeł” . Po oficjalnym rozpoczęciu, włodarzom gmin przekazano certyfikaty wydane przez Polską Federację Nordic Walking. Certyfikacja tras umożliwia rozgrywanie oficjalnych zawodów PFNW, pucharu Polski, Grand PRIX oraz mistrzostw Polski ze szczególnym uwzględnieniem tras 5 km tras. Następnie 140 osób wzięło udział w rajdzie nordic walking. Uczestnicy przemierzyli czerwoną trasę, wytyczoną w ramach projektu. Marsz poprzedzony był wspólną rozgrzewką, a każdy uczestnik otrzymał od organizatorów daszek przeciwsłoneczny oraz opaskę odblaskową.

Organizatorzy zapewnili także atrakcje dla najmłodszych uczestników. Każde dziecko w wieku 4-12 lat mogło wziąć udział w wyścigu rowerowym. Nagrody dla najlepszych ufundowała Grupa Kolarska MEXLLER, która zapewniła również miłą niespodziankę – wśród uczestników rajdu rozlosowany został rower górski.

Festyn w dużej części poświęcony był rekreacji. Gminny Klub Sportowy z Kluczewska oraz Zryw Secemin zorganizowały turniej mini siatkówki, badmintona, a także pokaz karate, natomiast ZHP Hufiec Szczekocińsko-Włoszczowski oferował możliwość skorzystania ze ścianki wspinaczkowej, zamku dmuchanego oraz toru do paintballu. Amatorzy turystyki mogli odwiedzić natomiast Kapsułę 5D, promującą atrakcje naszego województwa.

Imprezie towarzyszyły Lokalne Targi Ekonomii Społecznej, podczas których 16 organizacji pozarządowych przedstawiało swoją działalność. Targi swoim patronatem objął Starosta Włoszczowski oraz Burmistrz Gminy Włoszczowa.

Festyn poprowadził Kabaret z Konopi, a gwiazdą wieczoru był zespół „Grupa Furmana”. Na scenie wystąpili także lokalni artyści – podopieczni Domu Kultury we Włoszczowie, Weronika Stachura oraz Natalia Gusta.

Organizatorami wydarzenia byli: Dom Kultury we Włoszczowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie, Lokalna Grupa Działania we Włoszczowie, Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie, ZHP Hufiec Szczekocińsko-Włoszczowski im. Aleksego Dawidowskiego ps. Alek oraz Powiatowy Zespół Doradczy we Włoszczowie Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Imprezę swoim patronatem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, natomiast patronat medialny sprawowało Echo Dnia, Radio Kielce oraz TVP Kielce.

Zmieniony: Poniedziałek, 17 Listopad 2014 21:24