Start Aktualności Wiadomości archiwalne Kaszkiet 2015 - cz. 1. - Przy ognisku "Święto Ziemniaka"
Kaszkiet 2015 - cz. 1. - Przy ognisku "Święto Ziemniaka" PDF Drukuj Email
Środa, 07 Październik 2015 17:54

26.09.2015r. za basenem Nemo mimo deszczowej pogody świetnie bawiliśmy się podczas wspólnego pieczenia ziemniaków i śpiewania przy ognisku. Zanim jednak ziemniaki się upiekły doświadczyliśmy muzycznej uczty duchowej. Pierwszą część tej uczty stanowił występ zespołu ACOUSTIC GREETINGS z piosenkami turystycznymi i bluesowymi. Druga część to występ reprezentacyjnego zespołu Wielkopolskiej Chorągwi ZHP "Manufaktura piosenki harcerskiej WARTAKI" z Koła. Ten występ szczególnie uaktywnił uczestniczącą w spotkaniu widownię harcerską.

Potem przy wtórze akordeonu i trzech gitar, a czasem i saksofonu zabrzmiały śpiewy przy ognisku. Przy konsumowaniu pieczonych ziemniaków śpiewy trwały do późnego wieczora. Powstała nawet okolicznościowa przyśpiewka okolicznościowa do której kolejne zwrotki dodawali uczestnicy ogniskowej biesiady.

Oprócz pieczonych ziemniaków można było spożyć inne potrawy z ziemniakami: pierogi ruskie, pierogi z kapustą i ziemniakami, pieczonkę z ziemniaków i ziemniaki po cygańsku. Do tych potraw serwowano polewkę na zimno.

Oto kilka fotek z tego popołudnia i wieczoru:

Zmieniony: Czwartek, 07 Kwiecień 2016 18:08