Start Aktualności Wiadomości archiwalne „My life, My music!” czyli Polsko – Greckie spotkanie z muzyką.
„My life, My music!” czyli Polsko – Greckie spotkanie z muzyką. PDF Drukuj Email
Środa, 18 Listopad 2015 00:30

Od 16 do 22 listopada w Poroninie odbędzie się międzynarodowa wymiana młodzieży w której udział weźmie udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Domu Kultury we Włoszczowie oraz orkiestra ze Szkoły Muzycznej w Komotini. Projekt finansowany jest z funduszy Programu Erasmus+.

Projekt ten to zbiór różnych zajęć mających rozwijać w uczestnikach umiejętności muzyczne, językowe oraz społeczne i przybliżać im kulturę kraju partnerskiego. Niemniej jednak dominować będą podczas spotkania warsztaty muzyczne orkiestr dętych prowadzone przez Michała Dudkiewicza, który w projekcie odpowiada za wszelkie kwestię związane z muzyką.

Cały projekt ma na celu pokazać młodzieży jakie możliwości przed nimi otwierają fundusze europejskie oraz jaki przyjemna może być edukacja prowadzona w sposób nieformalny. Młodzież często patrzy na edukację poprzez pryzmat szkolnej ławki co często zniechęca ją do odkrywania świata. Dzięki udziałowi w projekcie takim jak ten mogą oni poznać inną twarz edukacji i zobaczyć, że edukacja ma wiele oblicz.
W projekcie łącznie weźmie udział 60 osób z Polski i Grecji. Ten projekt będzie miał swoją kontynuację w postaci wyjazdu Włoszczowskiej orkiestry do Grecji w styczniu przyszłego roku, gdzie także odbędzie się wspólny koncert.

Podczas warsztatów muzycznych uczestnicy będą wspólnie pracować nad przygotowaniem się do koncertu podsumowującego jaki odbędzie się 21 listopada w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej w Zakopanem.

Autorem oraz koordynatorem projektu jest Mateusz Piątkiewicz, a rolę wsparcia oraz osoby odpowiedzialnej za zajęcia integracyjne pełni Kinga Wijata. Głównym beneficjentem i organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Dla Dzieci „Puer In Futuro” z Mniszka. Projekt mógł dojść do skutku dzięki współpracy stowarzyszenia i dużemu zaangażowaniu w projekt Dyrektora Domu Kultury we Włoszczowie – Sylwestra Kowalskiego.

Zmieniony: Poniedziałek, 30 Listopad 2015 00:45