Start Aktualności Wiadomości archiwalne "Majówka Europejska" we Włoszczowie
"Majówka Europejska" we Włoszczowie PDF Drukuj Email
Czwartek, 05 Maj 2016 10:20

Tegoroczny Piknik "Majówka Europejska" połączony z obchodami Święta Flagi odbył się na placu Fundacji "Folwark Podzamcze". Spod Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 we Włoszczowie przy ul. Różanej 16 ruszyła Parada Schumana, w której reprezentacje szkół niosły flagi państw Unii Europejskiej.

Spośród 17 drużyn biorących udział w Paradzie Schumana, w prezentacji wybranego kraju jury wyłoniło 5 najlepszych zespołów tj.:

I. Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie (wybrany kraj Wielka Brytania) nagroda ufundowana przez Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego - bon o wartości 500 zł

II. Publiczna Szkoła Państwowa w Borzykowej (wybrany kraj Francja) nagroda ufundowana przez Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego - bon o wartości 300 zł

III. Zespół Placówek Oświatowych nr 2 we Włoszczowie (wybrany kraj Polska) nagroda ufundowana przez Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego - bon o wartości 200 zł

IV. Zespół Przedszkolno-Szkolny w Kluczewsku (wybrany kraj Holandia) nagroda ufundowana przez Burmistrza Gminy Włoszczowa - bon o wartości 200 zł

V. I Liceum Ogólnokształcące we Włoszczowie (wybrany kraj Irlandia) nagroda ufundowana przez Starostę Włoszczowskiego - Encyklopedia Ptaków Polski

Po prezentacji państw na scenie, organizatorzy zaprosili uczestników pikniku do wspólnego ułożenia flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Podczas Pikniku "Majówka Europejska" odbyła się trzecia edycja Konkursu Kulinarnego "Apetyt na...Potrawy z grilla III". W konkursie udział wzięło 8 podmiotów.

Po długich obradach jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca tj.:

I. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Rząbiec, gm. Włoszczowa z potrawą "Kaszanka po myśliwsku"

II. Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej "ZRYW Secemin", gm. Secemin z potrawą "Skrzydełka Geparda"

III. Sołectwo Karsy, gm. Kobiele Wielkie z potrawą "Krągła fantazja babuni"

Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i drobne upominki.

Fundatorem nagród dla uczestników Konkursu Kulinarnego była Lokalna Grupa Działania "Region Włoszczowski".

Ponadto odbyły się zawody jeździeckie, występ Orkiestry Dętej Domu Kultury we Włoszczowie oraz koncert zespołu "Nieprzmakalni" i "MEGA-BEAT".

Najmłodsi mogli poszaleć na dmuchanym zamku i ściance wspinaczkowej.

Zmieniony: Sobota, 11 Czerwiec 2016 19:25