Start LGD - czyli nieco o nas Kim jestesmy Jak powstaliśmy czyli nieco historii LGD
Jak powstaliśmy czyli nieco historii LGD PDF Drukuj Email
Pomysł utworzenia LGD pojawił się około połowy września 2007 r. Głównym prowodyrem tego działania był Stanisław Herej - Wójt Gminy Radków. W odpowiedzi na jego pytania pozostałe gminy wchodzące obecnie w skład LGD postanowiły wytypować swoich przedstawicieli do tworzącego się Stowarzyszenia. Zdecydowano także o prowadzeniu działalności promocyjno-informacyjnej, mającej zachęcić do uczestnictwa w LGD partnerów społecznych i gospodarczych. W procesie tworzenia LSR od samego początku duży udział mieli przede wszystkim członkowie Stowarzyszenia "LGD - Region Włoszczowski".

14 grudnia 2007 r. odbyło się zabranie założycielskie Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania - Region Włoszczowski". Na zebraniu powołano do życia "LGD - Region Włoszczowski", przyjęto statut, wybrano skład Rady, Zarządu i Komisji Rewizyjnej oraz zdecydowano o siedzibie zlokalizowanej we Włoszczowie. Następnym krokiem było złożenie wniosku o rejestrację w KRS. W czasie wielu spotkań i warsztatów okazję do wypowiedzenia swojego zdania miał każdy zainteresowany procesem tworzenia LSR. "LGD - Region Włoszczowski" postanowiła skupić się w swojej LSR na dwóch obszarach priorytetowych. Ten wybór wynika bezpośrednio z różnorodnych uwarunkowań obszaru. Prace w dziedzinach, które Zarząd Stowarzyszenia uznał za priorytetowe, czyli kultura i turystyka z rekreacją, prowadzone były wspólnie z ekspertami tych zagadnień, osobami, które na co dzień się nimi zajmują.

(Na podstawie materiału ze strony: http://narzeczradkowa.pl/)