Start Aktualności Wiadomości archiwalne Przegląd Jasełek w Domu Kultury we Włoszczowie
Przegląd Jasełek w Domu Kultury we Włoszczowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Suliga
Środa, 08 Luty 2012 00:00

Drugiego lutego bieżącego roku w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się „Przegląd Jasełek”. Konkurs ten zorganizowany został w ramach obchodów 95-lecia harcerstwa na terenie działania Hufca ZHP Szczekocińsko - Włoszczowskiego. Organizatorami i jednocześnie sponsorami nagród byli Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski” oraz Komenda Hufca ZHP Szczekocińsko – Włoszczowskiego. Na scenie obejrzeć można było cztery przedstawienia jasełkowe. Pierwsi zaprezentowali się publiczności uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Kolejnym uczestnikiem była drużyna „Dzikie Skrzaty” z Zespołu Placówek Oświatowych w Kurzelowie, po której na scenie pojawiła się następna grupa wykonawców - zespół „Trubadurzy” z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Seceminie. Jako ostatni wystąpili przedstawiciele grupy katechetyczno – teatralnej z Gimnazjum im. ks. Tadeusza Jarmundowicza w Szczekocinach.

Prezentowane jasełka zachwycały różnorodnością scenariuszy oraz dekoracji. Tradycyjny sposób ukazania historii narodzin Jezusa przeplatał się z oryginalnym, a niekiedy kontrowersyjnym ujęciem tematu. Pomimo, że występujące grupy były amatorskimi zespołami, zarówno tym młodszym jak i starszym aktorom oraz ich opiekunom pogratulować trzeba efektu, jaki osiągnęli. Nie dało się nie dostrzec zaangażowania, pasji i ogromnej radości, w zachowaniu uczestników.

W najmniej komfortowej sytuacji znalazło się jury konkursu – Druhna hm. Elżbieta Kubiec – zastępca Komendanta Kieleckiej Chorągwi ZHP, Druh hm. Roman Kaczmarek - zastępca Komendanta Hufca ZHP Szczekocińsko-Włoszczowskiego oraz Pan Zbigniew Woldański – instruktor Domu Kultury we Włoszczowie. To oni bowiem mieli dokonać oceny przygotowanych jasełek. Z pewnością nie było to łatwe zadanie, bo każde z wystawionych przedstawień miało wiele walorów. Po długiej naradzie, decyzja została podjęta. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobył Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Drugie miejsce zajęła Drużyna „Dzikie Skrzaty” z Kurzelowa. W kategorii gimnazjów natomiast, przyznano dwa równorzędne drugie miejsca – dla Gimnazjum im. Jana Pawła II w Seceminie oraz dla Gimnazjum im. ks. Tadeusza Jarmundowicza w Szczekocinach. Każda z grup dostała nagrodę przeznaczoną dla szkoły, a wszyscy występujący otrzymali upominki. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym oraz życzymy powodzenia szkołom z Włoszczowy i Kurzelowa w dalszym etapie - X Chorągwianym Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych w Kielcach.

Zmieniony: Niedziela, 22 Kwiecień 2012 15:44