Start Aktualności Wiadomości archiwalne Protokół z eliminacji hufcowych Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”
Protokół z eliminacji hufcowych Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Suliga

Eliminacje hufcowe Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie” odbyły się we Włoszczowie 7 marca 2012r. w godzinach 10.00. – 14.00.

Miejscem eliminacji był włoszczowski Dom Kultury. Organizatorem konkursu, obok Komendy Hufca Szczekocińsko - Włoszczowskiego, był Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Współorganizatorzy: Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski” , Dom Kultury we Włoszczowie, Urząd Gminy Włoszczowa i Starostwo Powiatowe we Włoszczowie.

W konkursie wzięło udział 60 uczestników z Włoszczowy, Dobromierza, Kurzelowa, Konieczna, Czostkowa, Bebelna, Czarncy, Mieczyna, Secemina, Bukowy, Komornik, Psar, Krasocina, Żytna, Rudnik, Moskorzewa. Aby usprawnić przebieg konkursu, powołano trzy komisje konkursowe.

Po przesłuchaniu recytujących komisje konkursowe postanowiły zakwalifikować do eliminacji chorągwianych 9 osób, które zajęły I miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych. Hufiec Szczekocińsko-Włoszczowski reprezentować będą:

• klasy I – III szkoły podstawowej:

Jakub Skórnicki z Dobromierza,

Adrianna Chamera ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Włoszczowie,

Julia Kościołek z Czarncy

• klasy IV-VI szkoły podstawowej:

Patrycja Rak z Kurzelowa

Weronika Wertka z Mieczyna

• klasy I – III gimnazjum :

Anna Żal i Karolina Gawron z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie

Katarzyna Delczyk – z Dobromierza

• szkoły ponadgimnazjalne:

Barbara Tomaszewska – z I LO we Włoszczowie

Kolejne miejsca zdobyli:

• W kategorii klas I-III SP:

II miejsce: Agnieszka Kaczmarek – ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Włoszczowie i Kamila Kozieł z Kurzelowa

III miejsce: Błażej Dyksiński z Czostkowa

Wyróżnienia: Wiktoria Rawska, Patrycja Czechowska, Dawid Stępniak, Jakub Koszyka, Magdalena Wyciszkiewicz, Błażej Chrzanowski, Weronika Stachura, Paulina Czarnecka, Mateusz Drążyk, Magda Janus, Natalia Pianka, Aleksandra Stypka, Weronika Zalas.
  • W kategorii klas IV- VI SP:

II miejsce: Izabela Harast ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie,

III miejsce: Bartłomiej Słoma z Dobromierza,

Wyróżnienia: Aleksandra Arczewska z Krasocina i Karolina Łukasik ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie.

• W kategorii klas I – III gimnazjum:

II miejsce: Julia Dynus z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie

III miejsce: Adriana Rutkowska z Kurzelowa

Wyróżnienia: Katarzyna Dąbrowska z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie, Weronika Śpiechowicz i Adrianna Miśtal z Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włoszczowie

• W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

II miejsce: Katarzyna Skoczek z I LO we Włoszczowie oraz Angelika Krzemińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie

Wyróżnienia: Kinga Kościołek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie i Aleksandra Struska z z I LO we Włoszczowie

Harcerzy i uczniów, którzy zajęli miejsca I-III i zdobyli wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych, uhonorowano dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Urząd Gminy we Włoszczowie, Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, Lokalną Grupę Działania „Region Włoszczowski” (współorganizatorów konkursu) oraz Kino „Muza” we Włoszczowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.